Sort by

Chase has logged 43 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
Edit this entry  
21
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★
Edit this entry  
18
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★
Edit this entry  
17
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gothika

Gothika

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
13
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The War Room

The War Room

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry