Sort by

Chase has logged 111 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pine

Pine

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry