• The Queen's Gambit

    ★★

  • Your Eyes Tell

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Slalom

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • For Madmen Only

    ★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Buladó

    ★★

  • The Dick Maas Method

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Gagarine

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Console Wars

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★

  • Bandar Band

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Spring Blossom

    ★★

  • Wander

    ★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • Lorelei

    ★★★

  • Hunted

    ★★

  • Holler

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • Gold for Dogs

    ★★★

  • The Death of Cinema and My Father Too

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Made in Italy

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Soiree

    ★★★

  • My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Get the Hell Out

    ★★★

  • Irresistible

    ★★

  • Lapsis

    ★★★

  • Josep

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rundfunk: Jachterwachter

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Stranger than the Beyond

    ★½

  • One Man and His Shoes

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Quarry

    ★★½

  • Cowboys

    ★★★½

  • Asia

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Uncorked

    ★★½

  • Tu te souviendras de moi

    ★★★★

  • The Surrogate

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Carnivores

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Survival Skills

    ★★★