Cedric has logged 384 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★
Edit this entry  
15
Departures

Departures

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rundfunk: Jachterwachter

Rundfunk: Jachterwachter

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Zombie Holocaust

Zombie Holocaust

1980
×
★★★½
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Gold for Dogs

Gold for Dogs

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Daniel

Daniel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
À l'abordage !

À l'abordage !

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Postman

Postman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Buladó

Buladó

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little White Lies 2

Little White Lies 2

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quentin Tarantino: 20 Years of Filmmaking

Quentin Tarantino: 20 Years of Filmmaking

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Thoughts Are Silent

My Thoughts Are Silent

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Splice

Splice

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
A Murderer

A Murderer

1957
×
★★½
Edit this entry  
19
A Toothful Smile

A Toothful Smile

1957
×
★★★
Edit this entry  
19
A Therapy

A Therapy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Edit this entry  
15
Roman Polanski: Wanted and Desired

Roman Polanski: Wanted and Desired

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wognum

Wognum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry