Cedric has logged 60 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
This Is Cristina

This Is Cristina

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Marriage Escape

The Marriage Escape

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shock of the Future

The Shock of the Future

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Hurt By Paradise

Hurt By Paradise

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Soiree

Soiree

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Sweet Thing

Sweet Thing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gunpowder Heart

Gunpowder Heart

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Death of Cinema and My Father Too

The Death of Cinema and My Father Too

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Go West

Go West

1925
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wander

Wander

2020
×
★★
Edit this entry  
24
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Stranger than the Beyond

Stranger than the Beyond

2020
×
★½
Edit this entry  
24
International Falls

International Falls

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Fiction and Other Realities

Fiction and Other Realities

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Death of Nintendo

Death of Nintendo

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

×
★★★
Edit this entry  
23
The Quarry

The Quarry

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Drifters

The Drifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Josep

Josep

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Last Bus

The Last Bus

×
★★★★½
Edit this entry  
22
Your Eyes Tell

Your Eyes Tell

2020
×
Edit this entry  
22
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Tu te souviendras de moi

Tu te souviendras de moi

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Slalom

Slalom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Adverse

Adverse

2020
×
Edit this entry  
22
Uncle

Uncle

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lynn and Lucy

Lynn and Lucy

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Domino

Domino

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Best Years of a Life

The Best Years of a Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wave

The Wave

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Edit this entry