Sam has logged 116 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry