chasnote has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfumed Nightmare

Perfumed Nightmare

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hemingway

Hemingway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry