• Saani Kaayidham

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Hridayam

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • #Home

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nayattu

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Uppena

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Janowar

    ★★★

  • Funny Boy

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Ludo

    ★★½

  • Welcome Home

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • C U Soon

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Kappela

    ★★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Trance

    ★★★★