• The Devil All the Time

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dolittle

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Let It Snow

  • Black and Blue

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The Two Popes

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Burn

  • The Art of Racing in the Rain

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Coyote Lake

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Beats

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

  • Only

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Shazam!

  • The Curse of La Llorona

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

  • Pain and Glory

  • Good Boys

  • Dumbo

  • The Art of Self-Defense

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½