RSS feed for Gilbert

Gilbert has watched 119 romance films.

  • Let It Snow

  • The Art of Racing in the Rain

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

  • Five Feet Apart

  • Isn't It Romantic

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Adrift

  • Overboard

  • When We First Met

  • On Chesil Beach

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Passengers

  • Collateral Beauty

  • Aloha

  • Carol

    ★★★½

  • The Age of Adaline

  • The Theory of Everything

  • Maleficent

  • Enough Said

    ★★★

  • Don Jon

    ★★★★

  • Warm Bodies

  • Pitch Perfect

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • Hope Springs

  • Seeking a Friend for the End of the World

  • Moonrise Kingdom

  • The Five-Year Engagement

    ★★★★½

  • Liberal Arts

    ★★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Zookeeper

    ★★★

  • Hall Pass

  • Just Go with It

    ★★★½

  • Beastly

  • Little Fockers

  • The Tourist

  • Happythankyoumoreplease

    ★★★★★

  • Couples Retreat

  • The Invention of Lying

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • I Love You, Beth Cooper

  • The Proposal

  • Hannah Montana: The Movie

  • Bedtime Stories

    ★★½

  • Twilight

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • The House Bunny

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★½

  • Enchanted

  • Across the Universe

  • Juno

  • I Now Pronounce You Chuck & Larry

  • Knocked Up

    ★★★½

  • Jump In!

  • Stranger Than Fiction

  • Click

    ★★★½

  • High School Musical

  • Walk the Line

    ★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

  • Hitch

    ★★★★

  • Meet the Fockers

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • 50 First Dates

    ★★★★

  • Lost in Translation

  • American Wedding

    ★★★★½

  • The Room

  • Mr. Deeds

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

  • Shallow Hal

  • American Pie 2

    ★★★½