noz has logged 15 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★½
Read the review Edit this entry