Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
American Me

American Me

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Our Time

Our Time

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Movie Madness

National Lampoon's Movie Madness

1982
×
★★
Edit this entry  
02
D.C. Cab

D.C. Cab

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smokey and the Bandit Part 3

Smokey and the Bandit Part 3

1983
×
★★
Edit this entry  
15
It's My Turn

It's My Turn

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Sharky's Machine

Sharky's Machine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Another You

Another You

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Only You

Only You

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Sex Appeal

Sex Appeal

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Someone Marry Barry

Someone Marry Barry

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kiss Me Goodbye

Kiss Me Goodbye

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
She

She

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Absence of Malice

Absence of Malice

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Starting Over

Starting Over

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Bliss

Bliss

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry