• The Batman

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Fyre

    ★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Wonderdate

    ★★★

  • The Perfection

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½