Sort by

Travis has logged 650 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flubber

Flubber

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkness

Darkness

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fourth Sex

The Fourth Sex

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kiss

The Kiss

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nighthawks

Nighthawks

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Big Girl Like You

A Big Girl Like You

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deadly Bees

The Deadly Bees

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chloé

Chloé

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Simon, King of the Witches

Simon, King of the Witches

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess and the Call Girl

The Princess and the Call Girl

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Halfaouine: Boy of the Terraces

Halfaouine: Boy of the Terraces

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mansion of Madness

The Mansion of Madness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Animal

The Animal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
About Cherry

About Cherry

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cracking Up

Cracking Up

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Roses and a Golden Rod

Two Roses and a Golden Rod

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Savage Sisters

Savage Sisters

1974
×
★★
Read the review Edit this entry