Sort by

Travis has logged 37 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
These Amazing Shadows

These Amazing Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patrick

Patrick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Milius

Milius

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Village

The Secret Village

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elaine Stritch: Shoot Me

Elaine Stritch: Shoot Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thale

Thale

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sci-Fi Boys

The Sci-Fi Boys

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingdom of Shadows

Kingdom of Shadows

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lon Chaney: Behind the Mask

Lon Chaney: Behind the Mask

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Men at Lunch

Men at Lunch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry