Sort by

Travis has logged 39 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Toxic Shark

Toxic Shark

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wreckage

Wreckage

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jimmy's Hall

Jimmy's Hall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heavy

Heavy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spawn

Spawn

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Route 666

Route 666

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry