• Crush

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Axone

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • From Zero to I Love You

    ★½

  • Five Feet Apart

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Giant Little Ones

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Papercut

    ★★½

  • Daniel Sloss: Jigsaw

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★½

  • Princess Cyd

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • iBoy

    ★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Inferno

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★