Sort by

Vanessa has logged 20 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry