Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Post Apocalyptic Commando Shark

Post Apocalyptic Commando Shark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House Shark

House Shark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pretty Dead

Pretty Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Night in the Woods

A Night in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Muck

Muck

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Ashburn Waters

Ashburn Waters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Spare Parts

Spare Parts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Poltergeist Diaries

The Poltergeist Diaries

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Killer Movie

Killer Movie

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sharkenstein

Sharkenstein

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Sand Sharks

Sand Sharks

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cube

The Cube

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avalanche Sharks

Avalanche Sharks

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Shark

Raiders of the Lost Shark

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyline

Skyline

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shark Encounters of the Third Kind

Shark Encounters of the Third Kind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
6-Headed Shark Attack

6-Headed Shark Attack

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
5 Headed Shark Attack

5 Headed Shark Attack

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ouija Shark

Ouija Shark

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry