Adam has logged 831 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother Krampus 2: Slay Ride

Mother Krampus 2: Slay Ride

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Bones

Bones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
Read the review Edit this entry  
30
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terror Eyes

Terror Eyes

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Video Aspirin

Video Aspirin

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Willits

Welcome to Willits

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Are You Afraid of The Dark?

Are You Afraid of The Dark?

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Alien Autopsy: Fact or Fiction?

Alien Autopsy: Fact or Fiction?

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach

L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Survival Earth

Survival Earth

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Honor and Glory

Honor and Glory

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cheerleader Massacre

Cheerleader Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Filthy McNasty

Filthy McNasty

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Filthy McNastier: Maximum Dousche

Filthy McNastier: Maximum Dousche

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Filthy McNasty

Filthy McNasty

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
The Substitute

The Substitute

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sandman

The Sandman

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Undocumented

Undocumented

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fear

The Fear

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pooka!

Pooka!

2018
×
Read the review Edit this entry