Adam has logged 381 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats & Dogs 3: Paws Unite

Cats & Dogs 3: Paws Unite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Newsies

Newsies

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Return of Dracula

The Return of Dracula

1958
×
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry