Adam has logged 327 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Merlin's Shop of Mystical Wonders

Merlin's Shop of Mystical Wonders

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Twister

Christmas Twister

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flight of the Living Dead

Flight of the Living Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Virus Shark

Virus Shark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Götcher

Götcher

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Movies

Home Movies

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man on a Train

Man on a Train

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mime

The Mime

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Old Maid

Old Maid

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kookie

Kookie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Vesuvius

Vesuvius

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guest

Guest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Road House

Road House

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Future War

Future War

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Attack of the Lederhosen Zombies

Attack of the Lederhosen Zombies

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dummy

Dummy

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bigfoot Famous

Bigfoot Famous

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry