Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Duelle

Duelle

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Needing You...

Needing You...

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Love in the Time of Twilight

Love in the Time of Twilight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Global Junk Food

Global Junk Food

×
Read the review Edit this entry  
13
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Edit this entry  
12
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
Please Vote for Me

Please Vote for Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry