Sort by

Drew has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★½
Edit this entry  
11
The BQE

The BQE

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Pop

American Pop

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sennan Asbestos Disaster

Sennan Asbestos Disaster

2016
×
Read the review Edit this entry