• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Gad

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Rescue

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Growing Fangs

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Calls

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Long Toast