chef has logged 42 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Saria

Saria

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry