• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Kate

  • Dune

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Eight for Silver

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • Knocking

    ★★

  • In the Earth

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • Homeroom

    ★★★★½

  • One for the Road

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Cut Throat City

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★