ChefPablo has logged 235 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dads

Dads

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Edit this entry