ChefPablo has logged 17 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New World

The New World

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry