Sort by
  • Dumb Money

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • It Lives Inside

    ★★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • Prey for the Devil

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • The Invitation

    ★½

  • Fall

    ★★★

  • Beast

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Men

    ★★

  • The Northman

    ★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Requin

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Horror in the High Desert

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Batman: Death in the Family

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bloodline

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Beyond the Gates

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★½

  • Avatar

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★½

  • The Ring

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Storm of the Century

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • The Last Broadcast

    ★★★

  • The Brady Bunch Movie

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Alien³

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The 'Burbs

    ★★★½

  • Scrooged

    ★★★