Sort by

🎥Marcelo Becerra has logged 285 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry