Gerri has logged 64 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry