Zā has logged 1,185 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets Celebrate Jim Henson

The Muppets Celebrate Jim Henson

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets Go to the Movies

The Muppets Go to the Movies

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mondo Hollywood

Mondo Hollywood

1967
×
★★½
Edit this entry  
30
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Butterfly

Butterfly

1967
×
Edit this entry  
30
Monster Maker

Monster Maker

1989
×
★½
Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Henson's Place: The Man Behind the Muppets

Henson's Place: The Man Behind the Muppets

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wheels That Go

Wheels That Go

1967
×
Edit this entry  
29
CrissCross

CrissCross

1992
×
½
Edit this entry  
29
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life in Pink

My Life in Pink

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins: Recall

Gremlins: Recall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gay Purr-ee

Gay Purr-ee

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Night at the Movies: Merry Christmas!

A Night at the Movies: Merry Christmas!

2011
×
Edit this entry  
20
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ballerina

Ballerina

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry