Zā has logged 94 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady in a Cage

Lady in a Cage

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
PYOTR495

PYOTR495

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Eye

The Eye

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1982
×
Edit this entry  
27
We Ate the Children Last

We Ate the Children Last

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Homicidal

Homicidal

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★
Edit this entry  
22
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
The Night Walker

The Night Walker

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Edit this entry  
15
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry