Sort by

Zā has logged 76 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Beloved

Beloved

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amy Fisher Story

The Amy Fisher Story

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far from Home

Far from Home

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
See You in the Morning

See You in the Morning

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Curious George

Curious George

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Best Men

Best Men

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucky You

Lucky You

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Skipped Parts

Skipped Parts

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wings

Wings

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bells of St. Mary's

The Bells of St. Mary's

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Critters 4

Critters 4

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Clock

The Clock

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Presenting Lily Mars

Presenting Lily Mars

1943
×
★★
Edit this entry  
10
In the Good Old Summertime

In the Good Old Summertime

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Critters

Critters

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry