Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Say I Do to Me

    ★★★½

  • The Metropolitan Opera: The Hours

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • The Sunny Side of the Street

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • A Light Never Goes Out

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Endangered

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Fantasia

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Cherry Magic! THE MOVIE

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Navalny

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

    ★★★

  • Far Far Away

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The First Girl I Loved

    ★★★

  • Kaohsiung City, Yancheng District, Fubei Rd., No.31

    ★★★★

  • Keep In Mind: Father's Cinema

    ★★★½

  • Kiss

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Anita

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½