Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Metropolitan Opera: The Hours

The Metropolitan Opera: The Hours

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Sunny Side of the Street

The Sunny Side of the Street

2022
×
★★★★
Edit this entry