Sort by

cher has logged 92 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Case of the Gilded Lily

The Case of the Gilded Lily

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry