• The Haunting of the Tower of London

    ★★★½

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★★

  • The Overnight

    ★★★

  • Shark Bait

    ★★★

  • Dark Cloud

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Cold Wind Blowing

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Cellar

    ★★★★

  • Monstrous

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Slapface

    ★★★★

  • Exploited

    ★★★★

  • Honeycomb

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Forgiveness

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Christmas Is Canceled

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Ego

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★½

  • Withheld

    ★★

  • Vile & Sweet

    ★★

  • SHE

    ★★★

  • Mnesis

    ★½

  • Hiya Janice

    ★★★½

  • The Dead Collectors

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • It Came From The Kitchen

    ★★

  • Childhood Memories

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Man or Tree

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Ghosts of the Ozarks

    ★★★

  • The Unsettling

    ★★★

  • Father of Flies

    ★★½

  • Ghost Dog

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Shot in the Dark

    ★★

  • Wyrmwood: Apocalypse

    ★★★★

  • The Spore

    ★½

  • The Nights Belong to Monsters

    ★★★½

  • Gay Teen Werewolf

    ★★½

  • The Family

    ★★★½

  • Night at the Eagle Inn

    ★★½

  • The Free Fall

    ★★★

  • Cry Baby

    ★★★

  • GUTS

    ★★★★

  • Movin Day

    ★★★½

  • For Roger

    ★★

  • Unicorn

    ★★★★

  • Freebirth

    ★★★★

  • Val

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Hékate

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Homebound

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Intrusion

    ★★★

  • Breath

    ★½