RSS feed for CheruDarling
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Braid

    ★★★

  • Wildling

    ★★

  • Winchester

    ½

  • The Open House

    ½

  • Mandy

    ★★★★

  • Flatliners

    ½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • XX

    ½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ½

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • The Void

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★½

  • Lights Out

    ★★

  • Beyond the Gates

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Darkness

    ½

  • Holidays

    ★★★

  • Cabin Fever

    ½

  • Antibirth

    ★★★

  • The Forest

  • The Lure

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★

  • Tales of Halloween

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Visit

    ★★½

  • A Christmas Horror Story

    ★★★½

  • The Lazarus Effect

  • The Witch

    ★★★★★

  • Clown

    ★★★

  • Jessabelle

  • Last Shift

    ★★½

  • V/H/S: Viral

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★½

  • Zombeavers

    ★★½

  • The Houses October Built

  • Annabelle

  • Tusk

    ★★

  • Honeymoon

    ★★½

  • As Above, So Below

    ★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Den

  • Carrie

    ★½

  • Afflicted

    ★★★★

  • Oculus

    ★★★★

  • Contracted

    ★½

  • Evil Dead

    ★★★★

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • Mama

    ★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ½

  • The Bay