• No Time to Die

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • The Misfits

    ½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Wonder Woman 1984

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

  • Masameer: The Movie

  • 1917

  • Spies in Disguise

  • Frozen II

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Joker

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Batman: Hush

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fyre

  • Reign of the Supermen

  • Vice

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Constantine: City of Demons - The Movie

  • Outlaw King

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Operation Finale

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Death of Superman

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

  • Shiva Baby

  • Suicide Squad: Hell to Pay

  • Songwriter

  • Black Panther

  • Eighth Grade

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★★

  • The Dawn Wall

  • Justice League

    ★★★

  • Jack Whitehall: At Large