• Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • A Week Away

    ★★

  • BKLYN The Musical

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • The Prom

  • First Date: The Musical

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Last Five Years

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Float

    ★★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Yellow Rose

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Rent

    ★★★½

  • Ms. Purple

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The King and I

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Falsettos

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Newsies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Allegiance

    ★★★★

  • Miss Saigon

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • She Loves Me

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • EMO the Musical

    ½

  • Already Tomorrow in Hong Kong

    ★★★½