Sort by

chessyka has logged 11 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Do Re Mi

Do Re Mi

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BKLYN The Musical

BKLYN The Musical

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Five Years

The Last Five Years

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry