Sort by

YouHadMeAtJell-o has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anthony

Anthony

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Story

True Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hey You

Hey You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry