• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • And Then

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Magic Camp

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½