Sort by

Chibi_M has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
After the Rain

After the Rain

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Night School

Night School

2018
×
★★
Edit this entry  
02
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Season

Blue Season

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
42

42

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry