Chibi_M has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Float

Float

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry