Sort by

Chichobutt89 has logged 451 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Apology

The Apology

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing Tree

The Killing Tree

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
Read the review Edit this entry  
30
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Sleep So as to Dream

To Sleep So as to Dream

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Starship Troopers: Traitor of Mars

Starship Troopers: Traitor of Mars

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Crabs!

Crabs!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Inhabitant

The Inhabitant

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Starship Troopers: Invasion

Starship Troopers: Invasion

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry