Sort by

Zach has logged 40 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★
Read the review Edit this entry