Sort by
  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • Coco

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Despicable Me 3

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Moana

    ★★½

  • Zootopia

  • Inside Out

    ★½

  • Over the Garden Wall

  • Big Hero 6

  • Frozen

  • Man of Steel

  • I Am Divine

    ★★★★

  • Wolf Children

  • Tangled

  • Inception

  • Despicable Me

  • The Karate Kid

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★★

  • The Lovely Bones

  • Avatar

  • Ghost in the Shell 2.0

    ★★★★

  • The Machine Girl

  • The Simpsons Movie

  • Ratatouille

  • Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven

  • Hoodwinked!

  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – The Laughing Man

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Hot Wheels AcceleRacers: The Speed of Silence

  • Robots

  • Their Eyes Were Watching God

  • Because of Winn-Dixie

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Day After Tomorrow

  • Hot Wheels: World Race

  • The Room

  • Finding Nemo

  • The Brown Bunny

    ★★★½

  • Lilo & Stitch

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Shaolin Soccer

  • Donnie Darko

  • Chicken Run

  • The Iron Giant

  • Go

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★★

  • Mulan

  • Ruby Bridges

  • Titanic

  • Perfect Blue

    ★★★½

  • Men in Black

  • Nowhere

    ★★★★★

  • Romeo + Juliet

  • The Hunchback of Notre Dame

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Showgirls

    ★★★★½

  • The Joy Luck Club

    ★★★★★

  • Of Mice and Men

    ★★★

  • Polly

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

  • Die Hard

  • My Neighbor Totoro

  • Good Morning, Vietnam

    ★★★★½

  • Back to the Future

  • The Marva Collins Story

    ★★★½